Kolory i ich efekt – po prostu żyj szczęśliwie!

Nie należy lekceważyć efektu kolorów. W znacznym stopniu wpływają na to, czy czujemy się w pokoju komfortowo, czy nie. Ale mogą zrobić o wiele więcej, zwłaszcza jeśli przy wyborze weźmiesz pod uwagę swój osobisty kolor. Mamy wskazówki.

Efektowne kolory i rodzaje kolorów

życie z kolorami

Osobisty typ koloru zwykle nie jest brany pod uwagę podczas życia

Specjaliści od kolorów przypisują każdej osobie określony typ koloru. Są one zróżnicowane w zależności od pór roku. Istnieją typy letnie, jesienne, zimowe i wiosenne oraz oczywiście ich formy mieszane. Jeśli chcesz wiedzieć, które kolory najbardziej Ci odpowiadają, możesz określić, do jakich kolorów należysz dowiedz się z testem koloru. Ci, którzy nie mogą łatwo ocenić siebie, z pewnością znajdą w swoim środowisku porady typu, które mogą przeprowadzić szczegółową ocenę.

Istnieją rodzaje ciepłych i zimnych kolorów

Typy kolorów są z grubsza podzielone na typy „ciepłe” i „chłodne”. Można to łatwo sprawdzić za pomocą biżuterii, którą trzymasz przed twarzą. Dla osób, których cera błyszczy złotem, cera jest ciepła, srebrna nadaje blasku chłodnym. Następnie powinieneś orientować się przy wyborze ubrań. Oznacza to, że szaro-niebieskie kolory nie będą pasować letniemu facetowi, podczas gdy zimowy facet wygląda dziwnie w karmelowej bluzce. Często nie da się powiedzieć, dlaczego dana odzież nie pasuje do kogoś – określenie koloru zazwyczaj dostarcza informacji.

Rodzaje kolorów i ich ulubione odcienie

Każdy, kto określił swój kolor, od razu otrzymuje całą gamę kolorów, które szczególnie dobrze współgrają z jego własną osobowością. Delikatne, ciepłe odcienie, takie jak jasnożółty, morelowy czy delikatne odcienie zieleni, szczególnie podobają się typom wiosennym, natomiast typ letni zaleca się stosować jasne i chłodne odcienie z niebieską poświatą. Typ jesienny, który podobnie jak wiosna ma ciepłe tony, szczególnie dobrze komponuje się z terakotą, rdzawą czerwienią, pomarańczem i brązem we wszystkich odcieniach. Z kolei typ zimowy mieni się błękitem, różem, szmaragdową zielenią lub zimną cytrynową żółcią.

Każdy, kto spróbuje tego przed lustrem, szybko się zorientuje: Oto przepis na to, by zawsze wyglądać świeżo i zdrowo. Ale określenie rodzaju koloru może zrobić o wiele więcej niż tylko dać wskazówki, których ubrań należy unikać. Kolory należące do naszego typu również cieszą nas, gdy otaczają nas w salonie.

pomysły na kolory typy kolorów żyją z kolorami

Kolory w salonie

Jeśli znasz swój typ koloru i idealne odcienie kolorów, możesz teraz zastosować tę koncepcję również w swoim salonie. Aby to zrobić, musisz dowiedzieć się czegoś o działaniu kolorów. Ponieważ tylko dlatego, że czerwony jest jednym z idealnych kolorów, daleko mu do idealnego koloru do sypialni, a odcienie niebieskiego nie mają miejsca w jadalni letniego faceta. Rzućmy okiem na efekt kolorów!

Biały – ponadczasowa klasyka

Jeśli kolor biały wywołuje jedynie ziewanie, to ten kolor jest zdecydowanie niedoceniany. Jest czysta, lekka i przejrzysta i pozwala błyszczeć wszystkim innym kolorom. Dzięki niemu małe pomieszczenia wydają się większe. Jego niezliczone niuanse, od czystej bieli po złamaną biel i kolory skorupek jaj, doświadczają lotu na dużej wysokości, szczególnie w stylu shabby chic. Biel wygląda chłodno i elegancko z szarością i przydymionym błękitem, a ciepło promieniuje z karmelem i morelami.

Białe ściany są idealne do stworzenia idealnej oprawy dla próbki koloru w określonym odcieniu. Stanowią również podstawę do realizacji możliwie nieskomplikowanej koncepcji kolorystycznej, opartej na wykorzystaniu kolorowych mebli i akcesoriów.

Czerwony i pomarańczowy – aktywizujący i rozgrzewający

Czerwień nie na darmo kojarzy się z ogniem, dzięki czemu jest kolorem do sypialni. Chcemy tu przeżyć ogniste chwile, ale uspokajający efekt chłodnego cienia jest bardziej praktyczny na dłuższą metę. Czerwień aktywuje, odświeża i orzeźwia, ale może też sprawić, że będziesz agresywny. Słynna „czerwona ściana” bardzo dobrze komponuje się w salonie czy gabinecie, popularna jest też jasna czerwona kuchnia.

Pomarańczowy jest nieco delikatniejszy niż czerwony i jest szczególnie popularny jako kolor w pokojach dziecięcych. Ten kolor nadaje również niewielkiemu korytarzowi ciepły i zachęcający wygląd.

Zielony – naturalny i orzeźwiający

Zielony to cudownie orzeźwiający odcień, który jest dostępny w szerokiej gamie niuansów, które można również wspaniale ze sobą łączyć. Jednocześnie zieleń działa uspokajająco i stymuluje komunikację, dlatego kolor ten może nadać jadalni czy gabinecie pożądany efekt.

Niebieski – chłodny i uspokajający

Widok na morze, wycieczka nad morze, jasne błękitne niebo – błękit zapewnia wewnętrzną równowagę i wycisza. Piękny kolor do sypialni i oczywiście również do łazienki ze względu na nawiązanie do wody.

Żółty – zaproś słońce

Żółty wprawia w dobry nastrój i ma pobudzać do myślenia. Sprawia, że ​​małe pomieszczenia wyglądają na większe i są zachęcające. Należy jednak starannie wybierać spośród różnych niuansów, ponieważ chłodny i ciepły żółty mają bardzo różne efekty.

rodzaje kolorów efekt kolorystyczny umeblowanie salonu

Kolorowe meble i akcesoria

Nie musisz malować całej ściany ani całego pomieszczenia, aby skorzystać z efektu kolorów. Na przykład jasny odcień na ścianie sprawia, że ​​kolor mebli lub akcesoriów, które są używane do ustawiania akcentów, jest szczególnie promienny.

Ogólnie rzecz biorąc, należy zadbać o równowagę i nie pozwolić, aby dominował jeden ton. To szybko sprawia, że ​​pokoje wydają się mniejsze niż w rzeczywistości.

Przed przystąpieniem do konfiguracji tworzysz koncepcję kolorystyczną, której możesz użyć jako przewodnika. Eksperci również polecają, Wyrażać własną osobowość w przestrzeni życiowej i świadomie wykorzystywać efekt kolorów. Jeśli więc na przykład zmagasz się z apatią, powinieneś aktywować się ognistymi kolorami.

W przeciwnym razie możesz zorientować się w kolorach, które pasują do Twojego koloru, a szybko przekonasz się, że najlepiej czujesz się z tymi tonami.

  kolor ścian salon rodzaje kolorów pomysły na umeblowanie

  typy kolorów determinują kolorowe życie

pomysły na salon typy kolorów żyjące z kolorami

Obraz 1: pixabay.com

Zdjęcie 2: pixabay.com

Thanks! You've already liked this