Bílá a zelená kuchyně: 90 návrhových nápadů (foto)
Kuchyně je jedním z nejdůležitějších míst, kde všichni trávíme spoustu času, připravujeme lahodná jídla, setkáváme se s přáteli nebo si prostě jen dáváme jídlo s rodinou. V každém případě chce každý člověk vidět kuchyň jako útulný a pohodlný pokoj. Obyvatel města žijící v hlučném městě s mnoha výškovými budovami, barevnými vitrínami a dalšími „radovánkami“ civilizace se ze všeho nejvíc chce přiblížit přírodě, přivést její malou část do svých domovů. Není těžké tuto touhu realizovat – stačí přidat zelené barvy. V našem článku se budeme zabývat tím, jak lze interiér kuchyně proměnit, vezmeme-li bílo-zelenou paletu jako základ pro její design..
Funkce barevné kombinace
Bílé a zelené odstíny tvoří v interiéru vynikající kombinaci. Každý z nich má širokou škálu odstínů, což umožňuje použít takový koloristický design v různých stylech a zvolit nejlepší kombinaci v závislosti na velikosti místnosti. Jen tam je asi 100 tónů zelené! Bílá se zase může pochlubit mléčnými, perleťovými, perleťovými odstíny, slonovinou, světlým pískem atd..
Zelená je barva přírody, takže se člověk ve svém prostředí vždy cítí příjemně. Je příjemné pro oči, má pozitivní vliv na duševní stav, uklidňuje a podporuje dobrou chuť k jídlu. Použití nasycených odstínů ve velkém množství však může prostor přetížit a zde přichází na pomoc bílá tonalita, která může zředit jakékoli jasné barvy, vnést do atmosféry svěžest a lehkost. Tato kombinace má dohromady následující výhody:
– Schopnost vytvořit jedinečný pohodlný interiér pro jakoukoli náladu: Chcete -li přidat útulnost, můžete kombinovat pistácie s lehkým mlékem a bílé a limetkové tóny pomohou učinit interiér dynamičtějším a povzbuzujícím;
– Sněhobílá paleta přispívá k vizuálnímu rozšíření prostoru, zatímco zelené odstíny osvěžují a dodávají pozitivnost;
-Kompetentně vybrané tóny bílo-zelené palety vypadají stylově a ultramoderně, „pasují“ do velkých i malých prostor.
Při výběru takové kombinace pro vaši kuchyni věnujte pozornost tomu, na kterou světovou stranu okna směřují – na tom závisí úroveň přirozeného osvětlení místnosti. Pokud je místnost obrácena na sever, měli byste zvolit teplejší odstíny a do návrhu zahrnout více bílých tónů, které budou dokonale odrážet světlo. A naopak v kuchyni orientované na jih budou lépe vypadat chladné barvy, které nedovolí přebytečné osvětlení. Tuto nuanci lze opravit záclonami nebo žaluziemi..
Zelená paleta může být přítomna jako dokončovací materiál, nábytek nebo individuální akcenty, které zředí nudnou sněhově bílou atmosféru. V druhém případě je představen ve formě textilu, svítidel, dekorativních květináčů..
Kombinace s jinými barvami
Bez ohledu na to, jak úžasné je spojení dvou palet, další společníci do toho nebudou zasahovat. Je důležité vybrat správné doprovodné tóny, kterých by nemělo být mnoho – stačí jedna nebo dvě barvy, které mohou zpestřit a ozdobit interiér. Pokud je bílá kombinována s jakoukoli duhovou barvou, pak je zelená jemnější, protože sama o sobě je docela barevná..
Bílo-zelená s hnědou
Hnědá je v duchu nejblíže zelené, což představuje přirozenou paletu. Jedná se o klasickou kombinaci, která dokáže naplnit atmosféru klidem a teplem domova. Barva může být přítomna v nábytku a dokončovacích materiálech, například imitujících dřevěnou desku nebo cihlovou zeď. K takové kombinaci se často přidává trochu útulných světle béžových tónů..
Bílo-zelená s oranžovou
Samotná oranžová paleta vypadá docela odvážně a soběstačně, takže pokud ji chcete začlenit do zeleno-bílého interiéru, je lepší mít detaily akcentu než detailní záběry. Zde stojí za to dodržovat pravidlo: čím více zeleně, tím méně oranžové a naopak. V poměru 50×50 takové barvy interiér přesytí a nepomůže ani dokonalá bělost. Celkově je kombinace schopná výrazně rozveselit, zvednout náladu a zlepšit chuť k jídlu..
Bílo-zelená se šedou
Šedá je v moderním interiérovém designu poměrně populární barvou. Ve spojení se sněhově bílou lehkostí a nazelenalým chladem bude vypadat úctyhodně a nenápadně. Metallic, přítomný ve formě kuchyňských spotřebičů, desek nebo fasád náhlavních souprav, vytváří zvláštní stylové prostředí. Pro dekoraci stěn jsou upřednostňovány světlejší jasanové tóny, které „nepřeruší“ svěžest zelených barev.
Bílo-zelená s růžovou
Na první pohled se kombinace růžové a zelené zdá absurdní, ale stojí za to podívat se na fotografii, abyste pochopili, kolik krásy a milosti je v tomto spojení. V tomto případě je lepší zvolit teplé zelené tóny, například olivové, pistáciové, které zahřejí chlad růžové. Přirozeně je taková kombinace nemyslitelná bez bílé palety, jinak místnost ztratí svou lehkost a světlo.
Bílo-zelená s černou
Černá stupnice je spojena s luxusem a elegancí, ale její velká přítomnost v interiéru kuchyně může časem způsobit deprese. Zelená a bílá paleta má naopak určitou lehkomyslnost, takže smícháním těchto tří barev dohromady je docela možné situaci vyrovnat. Designéři často zavádějí do spodní vrstvy náhlavní soupravy šedou paletu a horní vrstva je vyzdobena světlejšími barvami. Tato technika pomáhá vizuálně rozšířit prostor..
Dokončovací práce a materiály pro kuchyň
Materiály pro obložení bílo-zelené kuchyně je třeba zvolit s přihlédnutím k vlastnostem místnosti: musí být odolné proti vlhkosti, dokonale čistitelné, odolávat extrémním teplotám.
Podlaha
Dlaždice, laminát odolný proti vlhkosti, linoleum nebo samonivelační podlaha se skvěle hodí do kuchyně. Ve velkých místnostech jsou tyto materiály často kombinovány, například na území pracovního prostoru jsou položeny dlaždice a oblast s jídelním stolem je zdobena teplejšími materiály, přičemž se současně provádí zónování. Barvu povlaku si můžete vybrat podle svého uvážení – zelená a bílá paleta se perfektně kombinuje s různými barvami, stejně jako se strukturami dřeva a kamene. Pokud položíte keramické dlaždice diagonálně, můžete vizuálně rozšířit kuchyňský prostor..
Zdi
Dobrými materiály pro dekoraci stěn v kuchyni budou: dlaždice (včetně mozaiky), omyvatelné tapety, malba, PVC panely, dekorativní omítka, umělý kámen. Tapeta se nejčastěji lepí pryč z pracovního prostoru – blíže k jídelnímu stolu. Rozmanitost jejich kreseb vám umožňuje opravit geometrii kuchyňského prostoru – rozšířit a zvednout stěny díky svislým, vodorovným čarám, přidat hloubku místnosti tím, že jednu ze stěn ozdobíte obyčejnou tmavou tapetou. Pokud jste vybrali plátna se vzory, je lepší, aby byla malá, protože velká vizuálně zužují prostor..
Zvláštní pozornost by měla být věnována designu zástěry – zde byste měli zvolit odolnější materiály. Zástěra často funguje jako kuchyňský dekor, takže její uspořádání vyžaduje originalitu. Patchwork dlaždice “patchwork”, mozaika, dekorace napodobující zdivo vypadá úžasně krásně.
Při výběru dokončovacích materiálů pro stěny je nutné přesně určit barevné schéma, které by mělo být v budoucnu kombinováno s kuchyňskou soupravou. Pro zelenou barvu stěn je vhodná bílá sada a naopak. Pokud se plánuje instalace dvoubarevného nábytku, například s nižšími zelenými vrstvami a horními bílými, hlavní pozadí dokončení je vybráno z mléčné, světle zelené, šedé a béžové palety. Barvy a materiály lze bezpečně kombinovat, vytvářet akcentní oblasti pomocí různých materiálů, vzorovaných nátěrů, fototapet.
Strop
Povrch stropu může být natřen vodní nebo akrylovou kompozicí a ozdoben strečovým plátnem. Nyní jsou populární sádrokartonové konstrukce, které vám umožňují vytvářet víceúrovňové stropy, skrývat nevzhlednou komunikaci a zvýrazňovat určité oblasti. U malých kuchyní je vhodné nenechat se unést vícestupňovými strukturami, které „kradou“ výšku – je lepší použít natahovací lesklá plátna. Paleta barev může být jednobarevná nebo kombinovaná, v závislosti na velikosti místnosti.
Kuchyňský nábytek
Při výběru sady pro bílo -zelenou kuchyň je třeba věnovat zvláštní pozornost jejím fasádám – mlácení zeleně může vytvářet nepříjemnou, depresivní atmosféru.
Vynikající klasickou možností je bílý nábytek, který vypadá harmonicky v každém interiéru. U stěn si v tomto případě můžete vybrat malbu nebo tapetu v teplých odstínech pistácie..
Sada se zelenými fasádami bude vyžadovat světlé povrchové úpravy, většinou bez vzorů. Jako malé akcenty můžete použít černou paletu ve formě desky, technologie.
Za nejpříjemnější pro oči je považován takový způsob distribuce barev, jako je horizontální dělení. V této verzi bude sněhově bílá horní vrstva dokonale kombinována se spodními zelenými fasádami jakéhokoli odstínu. Kromě estetické přitažlivosti tento design přispívá k vizuálnímu rozšíření prostoru. Chcete -li provést harmonický přechod z nižší úrovně na vyšší, můžete vytvořit desku stolu a pracovní plochu jasnějším vzorovaným tónem..
Fanouškům nestandardních řešení se jistě bude líbit kombinace, kde se bílé a zelené fasády zdají být „smíšené“ mezi sebou. Nejčastěji je takový nábytek vyráběn na zakázku a je důležité to nepřehánět s uspořádáním palet, aby sada nevytvářela v kuchyni chaos.
Styly interiéru
Chcete -li navrhnout kuchyňský prostor v určitém stylu, musíte věnovat zvláštní pozornost výběru dokončovacích materiálů, fasád náhlavních souprav a dekoru. Každý směr má své vlastní individuální vlastnosti, například:
Bílá a zelená kuchyně v klasickém stylu
Klasickou kuchyň lze vždy poznat podle její elegantní dekorace, luxusních lustrů a záclon, správných geometrických proporcí, dekorativních detailů vyrobených z řezby a zlacení. Je zde vítán výjimečně slušný dřevěný nábytek s matnými fasádami, který může být buď bílý nebo zelený, s převahou klidných smaragdových, nefritových, pistáciových tónů..
Bílá a zelená minimalistická kuchyně
Minimalistická kuchyně je příkladem racionalismu a praktičnosti. Zde není nic nadbytečného – všechny položky interiéru jsou extrémně funkční. Pro minimalismus je výhodnější převaha bílých, šedých a béžových tónů, proto zelené barvy často hrají roli akcentů, ačkoli není vyloučena možnost zdobení lesklých fasád v travnaté barvě.
Bílá a zelená kuchyně ve stylu Provence
Styl se vyznačuje lehkostí, rustikální jednoduchostí, hraničící s vytříbením francouzské náročnosti. Přijatelné jsou zde klidné, uklidňující barvy, masivní dřevěný nábytek, elegantní textil a samozřejmě světlé povrchy. Stěny jsou namalované nebo omítnuté, oblečené do bílé, mléčné, krémové palety, používají se tapety nebo dlaždice s malým potiskem. Sada by měla vypadat, jako by v kuchyni „žila“ již dlouhou dobu, proto jsou v ní obsaženy mírně vybledlé tóny fasád se známkami „stárnutí“.
Zelená a bílá kuchyně v ekologickém stylu
Zelenobílá paleta se v tomto směru perfektně „hodí“, kde do popředí vystupují přirozené tóny. Zde najdete také dřevo, kamenné textury ve výzdobě a vybavení. Více zelených barev lze zavést pomocí živých a umělých rostlin, fototapet s květinovými obrázky, textilií.
Kuchyňský design v bílé a zelené barvě – foto
Dále zveme našeho čtenáře k návštěvě galerie, kde jsou představeny nejlepší fotografie interiérového designu bílo-zelené kuchyně. Příjemné prohlížení!