Projekty domů z pěnových bloků s garáží: konkrétní návrhy a více než 60 hotových pohodlných možností
Pěnový blok je nový materiál, který si stavitelé rychle zamilovali. Je to druh pěnobetonu (pórobetonu)
Pokud se rozhodnete postavit sídlo mimo město nebo v jeho mezích, s garáží nebo bez ní, pak vás bude zajímat dozvědět se více o možnostech moderních stavebních technologií. Níže jsou uvedeny projekty domů z pěnových bloků s garáží-jak dvoupatrové domy z pěnového bloku, tak typy jednopatrových možností. Připravené projekty vám pomohou rozhodnout se například o tom, zda potřebujete podkroví a jaká by měla být hotová verze vašeho domova.
Pěnový beton má mimo jiné poměrně nízký koeficient smrštění
Pěnový beton je zlatou střední cestou v moderní výstavbě malých a středních soukromých bytů: jeho kvalita a cena se sbližují téměř v nejatraktivnějším poměru.
Kde začít?
Než začnete stavět dům, musíte se rozhodnout o hlavních parametrech budoucího bydlení:
- Materiál – zde je mnoho možností. Pokud je úkolem postavit dobrý, teplý dům a neutratit za něj velké množství peněz, pak doporučujeme zastavit vaši pozornost na pěnových blocích. Tento materiál je široce používán v zahraničí a díky svým jedinečným výhodám je již spotřebiteli milován..
- Projekt. Můžete si vytvořit svůj vlastní projekt, podle kterého bude stavba provedena, ale existují hotové projekty, ze kterých si jednoduše vyberete ten, který se vám nejvíce líbí. Pokud se obrátíte o pomoc na specialisty, s největší pravděpodobností vám nabídnou pohled na fotografie již vytvořených projektů. Když je potřeba provést drobné změny, obvykle to dělají zdarma. Pokud potřebujete výrazné úpravy, pak je tato možnost za malý příplatek také docela proveditelná..
- Velikost. Pokud máte velkou rodinu, je lepší zvážit možnosti dvoupodlažních projektů 10×10. Dům se ukáže být docela kompaktní a ideálně umístěn na malém pozemku a pro pohodlné a kompetentní plánování vnitřního prostoru bude stačit.
Jednopodlažní dům s garáží na pozemku 17,6 × 14m
Jednopodlažní dům s garáží na pozemku 17,6 × 14m. Vizualizace z projektu: dvorek a terasa
Celková plocha všech prostor domu (vizualizace exteriéru – viz výše) je 165,1 m2. m
Kuchyňské studio jednopatrového pěnového blokového domu s garáží pro dvě auta.
Celková plocha všech obytných prostor zde je ≈117 m2. m
Kuchyňské studio: opačný pohled
Umístění předmětů
Dále se musíte rozhodnout, jaké objekty byste na svém webu chtěli mít. Chcete -li to provést, můžete na papíru Whatman určit, kde bude umístěn altán, sauna, dětské hřiště, záhon, garáž a další požadované objekty. Uveďte jejich přibližné rozměry. To vám usnadní pochopit, kolik místa může samotný dům zabrat..
Poté se musíte rozhodnout o rozložení vašeho domova: kolik pokojů by mělo být, jejich tvar a požadovaná velikost. Pokud například chcete kuchyň o rozloze nejméně 15 metrů čtverečních. m, uveďte to ve svém plánu rozvoje.
Můžete si koupit takový projekt domu již hotový a poté v něm provádět úpravy a upřesnění, které vyžadují stavební podmínky na konkrétním pozemku.
Některé stránky zakoupeného ukázkového projektu se v každém případě dočkají změn. Například v první architektonické části projektu se jedná o situační plán a plán na zlepšení lokality
Požadované parametry pro každou z prostor je možné napsat na samostatný list papíru. V budoucnu vám takový plán pomůže jednat efektivněji a rychleji, protože vy i zúčastnění specialisté již budete mít na čem stavět.
Pokud se chystáte postavit jednopatrový dům, bude pro vás zajímavé věnovat pozornost projektům jednopatrových domů z pěnových bloků, protože tento materiál je ideální pro stavbu malých budov. Faktem je, že pěnový blok má omezení zatížení, ale v případě zvažované možnosti stavby to nijak neovlivňuje výběr tohoto materiálu kvůli nízkému počtu podlaží domu.
Rada! Pokud v procesu sestavování plánu zjistíte, že se do něj nevejdou všechny požadované objekty, můžete zvážit projekty jednopatrových domů z pěnových bloků s podkrovím. Tato možnost vám pomůže realizovat všechny nápady, aniž byste utratili velkou částku za stavbu plnohodnotného domu ve dvou patrech..
Schematický pohled do všech prostor jednopatrového domu o rozloze 165 m2 s garáží pro dvě auta (3D vizualizace exteriéru a interiéru – viz výše)
Jak bude dům vypadat z různých stran webu: detailní obrázek. Ještě podrobněji budou rozmítání popisovat rozměry a struktura stěn z pěnových bloků
Co je to pěnový blok?
Pěnové bloky si rychle získaly popularitu u spotřebitelů díky výhodné kombinaci nízké ceny a praktičnosti. Pěnové bloky jsou kameny porézní struktury, které jsou typem pórobetonu..
V procesu vytváření pěnových bloků se používá voda, písek, cement a připravená pěna. Směs se mechanicky promíchá, nalije do forem a nechá se ztuhnout. Přitom se vytvářejí uzavřené póry, rovnoměrně rozmístěné v pěnovém bloku v obrovském množství. V důsledku toho získáme prodyšný materiál, který je schopen odpovídat vlastnostem přírodního dřeva..
Struktura pórobetonu s nárůstem
Pěnicí prostředky používané výrobcem jsou v závislosti na použité bázi rozděleny do dvou typů:
- Syntetický, s jehož pomocí se získá levný, ale nepříliš trvanlivý materiál.
- Přírodní, šetrný k životnímu prostředí. Nemají třídu nebezpečnosti, takové bloky jsou trvanlivé díky velké tloušťce mezi póry.
Rada! Při nákupu pěnových bloků se zeptejte distributora, jaká pěnící činidla se používají k výrobě konkrétních pěnových bloků.
Samostatnou otázkou, která bude podrobně diskutována při sestavování odhadů pro výstavbu, je vnější výzdoba fasády. Pěnové bloky to v každém případě myslí vážně. Zde jsou určitá omezení
Hlavní věcí při dokončování fasády domu z pěnového betonu je jeho hmotnost. Nedoporučuje se k tomu vybírat přírodní a umělý kámen.
Druhy a rozdíly pěnových bloků
Pěnobetonové bloky jsou rozděleny podle hustoty.
- Konstrukční materiály třídy D1000, D1100 a D1200 jsou vhodné pro základy, nosné stěny a sklepy.
- Konstrukční a tepelně izolační materiál značek D500 D900 se používá pro stavbu příček a vytváření nosných stěn.
- Na tepelně izolační obrys stěn se používá tepelně izolační materiál tříd D300 až D500..
Pěnové bloky mohou být vyrobeny ve formách a na staveništi. Tvary bloků mohou být libovolné: „pilastry“, „komín“, různé rotační rohy, stejně jako jejich protějšky atd..
Pěnové bloky jsou také rozděleny podle indikátorů, které určují úroveň tepelné vodivosti.
- U strukturálních značek pěnobetonu jsou charakteristiky tepelné vodivosti v rozmezí 0,29-0,38 W / m * deg. Hliněná cihla má vyšší tepelnou vodivost.
- Konstrukční a tepelně izolační třídy mají hodnoty tepelné vodivosti od 0,15 do 0,29 W / m * deg.
- Tepelně izolační indikátory se pohybují od 0,09 do 0,12 W / m * deg. Například tepelná izolace přírodního dřeva se pohybuje v rozmezí 0,11-0,19 W / m * deg..
Jednopodlažní konstrukce a mírné klima dávají více prostoru při výběru povrchových úprav fasád. V tomto případě není tepelná izolace a ochrana stěn před vlhkostí tak důležitá.
Mrazuvzdornost je důležitým ukazatelem pěnobetonu. Pohybuje se od 15 do 75 cyklů, což je velmi vysoká úroveň. Způsoby výroby tohoto materiálu jsou také různé:
- Řezaný materiál se vyrábí řezáním velké vrstvy pórobetonu pomocí řezacího stroje. Takové výrobky mají zvýšenou pevnost hran a jsou dokonale hladké, ale pokud jde o kvalitu, budete se muset spolehnout na svědomitost výrobce..
- Lisovaný materiál se získává nalitím malty do forem vybavených přepážkami. Cena v tomto případě bude nižší než v předchozím..
Příklad stránky z druhé, konstruktivní části typického projektu domu z pěnového bloku. Tato část podrobněji popisuje zařízení všech částí domu – od základu po střechu.
Proč je tak snadné pracovat s pěnovým blokem??
Stavba z tohoto materiálu je jednoduchý, příjemný a poměrně rychlý proces. Pěnové bloky jsou lehké, což vám umožní pokládku rychle a snadno. Práce s pěnovými bloky je podobná práci s cihlami, jen rychlost je díky velké velikosti pěnového bloku mnohem vyšší.
Příprava řešení od vás také nevyžaduje speciální intelektuální schopnosti nebo speciální dovednosti. Na internetu jsou informace o tom, jak to správně uvařit, ale pamatujte, že dodržování proporcí je velmi důležitý bod. Obecně byste ve stavebním procesu neměli zanedbávat maličkosti. Existuje speciální literatura, kterou byste si měli prostudovat, pokud se chystáte stavět dům vlastními silami..
Organizuje seznam projektů všech výkresů, řezů a vysvětlení
Použití tohoto materiálu vám umožňuje implementovat i ta nejsložitější architektonická řešení. Je to dáno jednou velmi důležitou vlastností pěnového betonu: jeho tvar lze měnit různými mechanickými způsoby. Proto se pěnové bloky velmi často používají při stavbě domu s garáží..
V závislosti na typu podlah, střech, výpočtech, na kterých byl položen základ, lze počet podlaží pokládat i takto. Oblíbená možnost: garáž, kotelna a prádelna – v suterénu
Hlavní výhody pěnových bloků
- Nízké náklady na materiál.
Pěnové bloky jsou lehké a tvarově vhodné pro stavbu. Toho je dosaženo díky speciální technologii, ve které se pěna a plnivo kombinují v určitém poměru, poté se směs nalije do speciálních forem až do ztuhnutí.
V závislosti na konkrétních podmínkách stavby se pěnové bloky vyrábějí buď na místě, nebo se přepravují na staveniště, počet hotových bloků standardních velikostí uvedených v projektu
Vzhledem k vysokému stupni pórovitosti bude pěnový blok vážit velmi málo, z čehož vyplývá taková pozitivní kvalita:
- Bloky se snadno přepravují a instalují.
- Pevný základ není potřeba, protože nosné stěny jsou lehké a nevytvářejí velké zatížení.
- Vzhledem k poměrně velké velikosti pěnových bloků se rychlost zdiva zvyšuje a množství roztoku klesá.
- To vše vám umožňuje výrazně snížit náklady a čas na stavbu zámku, protože tento proces nevyžaduje účast dalších pracovníků, kteří museli provádět složité úkoly..
- Není nutné používat drahé speciální vybavení a nakupovat materiály ve velkých objemech.
- Pěnový blok má vynikající přilnavost. Stěny z něj mohou být natřeny, omítnuty, obloženy jakýmkoli materiálem, tj. Pěnové bloky se hodí k jakékoli povrchové úpravě.
Zde stojí za zmínku, že obložení stěn z dotyčného materiálu je v každém případě nutné. Tuto charakteristiku lze tedy mimo jiné považovat za jednu z mála nevýhod pěnového bloku. Bez opláštění je materiál skutečně náchylný ke snížení jeho výkonu..
Pro návrh exteriérů nebytových budov jsou nejoblíbenější závěsné (kazetové) fasády. Existují ale také mimořádně úspěšné projekční projekty obytných budov s takovým řešením v obložení a izolaci.
Provětrávaná fasádní konstrukce. Ten je ideálně kombinován s pěnovým betonem: je lehký, chrání před povětrnostními vlivy a skrývá tepelně izolační vrstvy
- Budovy z pěnových bloků dobře udržují teplo. Toho je dosaženo díky pórovitosti a mrazuvzdornosti materiálu..
- Dalším příjemným okamžikem práce s tímto materiálem je, že na konci stavebního procesu není nutné izolovat stěny a provádět hydroizolaci, protože přenos tepla z bloků je extrémně nízký.
- Pěnové bloky mají navíc vysokou schopnost absorpce zvuku, což majitelům umožní zapomenout na nepohodlí způsobené hlukem mimo zdi jejich domova..
- Zajímavý fakt: budovy z pěnobetonových tvárnic v průběhu let zesilují a jejich životnost je více než 100 let.
- V sezóně je možné postavit dům z pěnových bloků, což je další nesporná výhoda použití tohoto materiálu při stavbě..
- Náklady na kubický metr pěnových bloků budou 2,5krát nižší než kubický metr cihel. Ačkoli nejlepší vlastnosti cihel jsou také vlastní pěnovému betonu: dlouho se nehodí ke zničení, tvoří se, nehoří a má nízkou tepelnou vodivost.
- Pěnobeton je materiál šetrný k životnímu prostředí, takže v domě z něj mohou žít lidé s vážnými zdravotními problémy..
Myšlenka na stěny propustné pro světlo ze skleněných tvárnic ve dvoupatrovém domě z pěnobetonu
O garáži
Garáž je naprostou nutností na majetku šťastného majitele domu, zejména v oblastech mimo město, kde vozidlo není luxusem, ale nutností..
Příklad stránky z typického projektu domu z pórobetonu (nebo pěnových bloků): vysvětlení prostor 2. patra
Materiály na stěny, jako je křehký pěnový beton, omezují přípustná zatížení, takže vícepodlažní konstrukce s nimi není možná. Podkrovní podlaha pod lehkou střechou na krokvích je však ideální kompromisní možností.
Zvažte možnosti kombinace domu a garáže na stejném místě. Liší se cenou a dobou provedení, stejně jako funkčností, použitelností a vzhledem. Z toho, jak se garáž nachází na místě, bude v budoucnu záviset výše nákladů na údržbu garáže.
- Projekty domů z pěnového bloku s garáží lze realizovat jako samostatně stojící objekty, to znamená, že dům a garáž budou samostatné plnohodnotné budovy. Tato možnost výstavby garáže bude vyžadovat samostatný základ, což bude znamenat zvýšení nákladů během stavebního procesu..
- Garáž lze zabudovat do boční stěny domu. Tím se sníží energetické ztráty samotného domu a náklady na stavbu garáže, jako by to byla samostatně stojící budova..
- Další možností je, když podzemní sklep slouží jako místo pro garáž..
Rada! Při navrhování výjezdu z garáže zvažte možnost neomezeného vstupu do domu předním vchodem.
Projekty domů z pěnových bloků s garáží: projekt garáže
Před stavbou garáže musíte vytvořit její projekt. Majitel rozhoduje o tom, jaký bude vzhled garáže, ale skica této budovy je prostě nutná. To neznamená, že musíte udělat spoustu kreseb na milimetrový papír, ale projekt garáže bude muset věnovat zvláštní pozornost..
3D vizualizace domu z pěnového betonu s podkrovím pod sedlovou střechou a garáží v suterénu. Fasády takového domu můžete oživit a ozdobit jakýmkoli lehkým materiálem – obklady, prkna atd.
Nejprve se musíte rozhodnout, jaké úkoly bude garáž v konkrétním případě provádět:
- Počet aut, pro která se staví garáž
- Přítomnost vyhlídkové jámy
- Bude garáž navržena tak, aby ukládala něco jiného než auto.
Dalším krokem ke stavbě garáže bude stanovení velikosti budoucí budovy. Tato hodnota závisí na úkolech garáže a na charakteristikách prostoru, ve kterém je výstavba garáže plánována..
Kompaktní dům vhodný do městských jednopodlažních a nízkopodlažních budov. Podle standardního návrhu je plocha tohoto domu ≈111 čtverečních. m
Fasády jednopatrového domu s verandou a rohovým oknem v kuchyni. Malý součinitel smršťování stěn umožňuje takové zasklení, což je v našich podmínkách neobvyklé.
Musíte také rozhodnout o rozpočtu, který jste připraveni přidělit na stavbu garáže. Cena této budovy je zpravidla stanovena při sestavování odhadu stavby domu..
Po výše popsaných krocích pro základní rozhodování ohledně funkčnosti garáže můžete přejít přímo na začátek její stavby..
Panoramatický pohled dovnitř domu (obrázky fasád viz výše). Pěnové bloky jsou hygroskopickým materiálem na stěny, ale pro celoroční bydlení doma nejsou o nic méně vhodné než cihlové.
Základní dispozice prvního patra v typickém projektu domu o ploše 110,6 m2. m. Nadace – páska, monolitická prefabrikáta
Při vytváření jakýchkoli projektů domů z pěnových bloků s garáží nezapomeňte: žijete zde. Přijímejte hosty, vychovávejte děti, zotavujte se a užívejte si života. Máte možnost vytvořit opravdu útulné a jedinečné rodinné hnízdo. Nezanedbávejte proto rady profesionálů, ale také nenechte ostatní lidi narušit jejich vlastní harmonii, kterou máte každou šanci uvést do života..