Mini ogródek w szklance wnosi do domu kawałek natury
Masz własny talent florystyczny, a może nie masz zielonego kciuka? Bez względu na to, jak oceniasz siebie jako miłośnika roślin i jakie kwalifikacje Cię dotyczą, poniższe pomysły na majsterkowanie z pewnością Cię zafascynują. Poniżej pokażemy, jak przy niewielkim wysiłku wnieść kawałek natury do swojego domu. Chodzi o małe zielone pejzaże w szkle, które w zasadzie zdobią biurka lub parapety w budynkach użyteczności publicznej, biurach czy gabinetach domowych. Zdecydowanie wyróżniasz się dzięki niezwykłym aranżacjom z soczyście zielonych roślin. Jeśli chcesz również mieć w domu taki zielony przyciągający wzrok, dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pokażemy Ci jak stworzyć mini ogródek w szkle. Nie jest to trudne i każdy może to zrobić dobrze. Zaletą takiej aranżacji w szkle jest jej walor dekoracyjny. Czy chcesz przyciągnąć wzrok na swoim biurku lub stoliku kawowym w domu??
Mini ogródek w szklance zawsze zamienia się w przyciągający wzrok w domu.
Od razu przykuwa wzrok kreatywną aranżacją.
Atrakcyjny może być również kształt naczynia szklanego.
Czym właściwie jest mini ogród w szklance??
Żywy ogród w mini formacie jest nadal znany jako ogród butelkowy. Pomysł na to nie jest nowy. Było to już w połowie XIX wieku przez angielskiego lekarza dr. Rozwinął się Nathaniel Ward. Zaprojektował tzw. „pudełko Wardschena”, ogrodzony ogród w szklanym pojemniku. Ta idea była fundamentalna dla dzisiejszych mini szklarni. Dziś mini ogródek w szklance tworzy się albo w otwartym szklanym pojemniku, albo w zamkniętym szklanym naczyniu. W przypadku obu wariantów w szkle rozwija się mały ekosystem, w którym rośliny dostają wszystko, czego potrzebują. Na przykład woda, którą pochłaniają, ponownie odparowuje i skrapla się na wewnętrznej stronie szklanego pojemnika. Potem kapie z powrotem na podłogę. Glebę w mini ogrodzie wzbogacają opadające liście i części roślin. Oczywiście cykl przyrody rozgrywa się tutaj w miniaturze. Słusznie mówi się w tym przypadku o hermetosferze, od łacińskiego słowa „hermetice” (zamknięta) i greckiego „sphaira” (muszla).
Jeśli kochasz rośliny w domu, możesz odkryć radość z eksperymentowania z mini ogrodem w słoiku.
Mały ogród jest łatwy w utrzymaniu i odpowiedni również dla początkujących.
Potrzebujesz mini ogrodu przy szkle w domu??
Czy chcesz, aby Twój dom był jednocześnie żywszy i bardziej komfortowy? Wtedy potrzebujesz mini ogrodu w szklance we własnych czterech ścianach. Będzie to świetny element przyciągający wzrok na Twoim biurku lub stoliku kawowym w domu. Również mini ogród jest dobrym przykładem równowagi w przyrodzie i może być edukacyjny dla dzieci. Każdego dnia możesz obserwować, jak cykl natury rozwija się na twoich oczach. To ostatecznie działa uspokajająco i jest zdecydowanie dobre dla twojej duszy. Ponadto masz swobodę samodzielnego doboru roślin i stworzenia w ten sposób czegoś wyjątkowego według własnych upodobań i życzeń. Więc użyj swojej wyobraźni i zabierz się do pracy! Pokażemy Ci krok po kroku, jak stworzyć mini ogródek.
Czy to nie jest zielony przyciągający wzrok, który zwiastuje wiosnę??
Kolorowe wiosenne kwiaty dobrze rosną również w szklanych pojemnikach.
Konwalie są do tego stworzone.
H2: Jak wygląda mini ogród w szklance??
Stworzenie małego krajobrazu w szklanym naczyniu nie jest trudne. Do tego niesamowitego projektu DIY będziesz potrzebować W rezultacie:
- szczelnie zamykające się naczynie wykonane z przezroczystego szkła, na przykład szkło zatrzaskowe lub szkło nakręcane;
- odpowiednie rośliny, najlepiej te wolno rosnące;
- garść kamyków, granulki roślinne, podłoże;
- elementy ozdobne takie jak większy kamień, trochę kory, mała gałązka, trochę mchu. Ale także fałszywe gniazda, jajka, grzyby w mini formacie;
Projektując mini ogródek w szklance na pewno potrzebujesz dużo wyobraźni.
Z prostych materiałów możesz stworzyć mini ogródek w szkle i stworzyć coś wyjątkowego.
… i podziwiaj to każdego dnia!
Dodatkowa wskazówka: Do mini ogrodu w szklance nadają się zergowe formy wielu znanych i lubianych roślin domowych, takich jak begonie, figi pnące, pelinia, fiołki afrykańskie, ale także tropikalne paprocie i mchy. Rośliny potrzebujące ciepła i suszy, takie jak bromeliady, kaktusy i sukulenty, dobrze się rozwijają w szklanym naczyniu. Możesz wybrać jeden rodzaj roślin lub połączyć kilka. Tutaj aranżacja zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni i kreatywności!
Kwitnące rośliny doniczkowe zdobią mini ogródek w szkle.
Czysta natura, ale w mini formacie!
Aranżację w szkle można również ozdobić małymi figurkami zwierząt.
Sadzenie mini ogródka w szklance – tak to się robi!
Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz, możesz zacząć sadzić swój ogród w słoiku. Najpierw ułóż warstwę gruboziarnistych kamyków lub granulek na dnie słoika. W razie potrzeby możesz nałożyć warstwę pokruszonego węgla drzewnego. Pomaga to w zwalczaniu pleśni, grzybów i szkodników. Następnie pojawia się grubsza warstwa podłoża. Włóż do niego wybrane rośliny, pozostawiając między nimi niewielką przestrzeń. Na koniec przynieś przedmioty dekoracyjne. Małe kamienie, mech, dziwaczne lasy, ale także malutkie grzybki, króliki, ptaki i tym podobne dopełniają aranżację w formacie mini. Ostrożnie wyczyść wnętrze i zewnętrze słoika wilgotną szmatką, aby usunąć ziemię doniczkową lub brud. Wtedy Twój mini ogródek w szkle jest już gotowy!
Stare okulary zaciskowe lub zakręcane znalazły tutaj nowe zastosowanie.
W końcu otrzymujesz zachwycający efekt – czysta natura w mini formacie!
Wskazówki dotyczące lokalizacji i pielęgnacji mini ogrodu w szklance
Mini ogródek w szklance jest łatwy w pielęgnacji, nawet mało wymagający. Przy odpowiednim doborze roślin, prawidłowym podlewaniu i niewielkiej pielęgnacji możesz cieszyć się tak małym krajobrazem w domu przez bardzo długi czas.Wystarczy coś podlewać w gorące miesiące, ale tylko w ograniczonym zakresie. Zrozumiałe jest, że zapotrzebowanie roślin w tym biotopie na wodę nie jest duże. Za dużo wody zgniłoby korzenie. Mini ogródka w szkle lepiej nie nawozić. Nawozy sprzyjają wzrostowi, ale nie jest to tutaj pożądane. Im wolniej rośliny w mini ogródku rosną w słoiku, tym lepiej i dłużej wytrzymają. Jeśli kiedykolwiek nawozisz, rób to bardzo oszczędnie.
Jasne, ale niezbyt słoneczne miejsce jest idealne na mały ogród.
Na przykład okno północne może być idealnym miejscem na Twój mini-ogród w przeszkleniu.
Ale mini ogrody również dobrze wyglądają na komodzie.
Mała flora w szklanym pojemniku wymaga wystarczającej ilości światła dziennego, ale w żadnym wypadku nie może być wystawiana na oślepiające słońce. Nie zaleca się również ciemnej lokalizacji. Warunki oświetleniowe i lokalizacja silnie wpływają na wymagania wodne roślin. Dlatego radzimy umieścić swój mini ogródek w przeszkleniu w jasnym, ale niezbyt słonecznym miejscu. Wtedy możesz go mieć przez lata i podziwiać raz za razem. Ale jeśli twój mini ogródek w szkle nie zadziała za pierwszym razem, to na pewno musisz spróbować ponownie. Naprawdę warto!
Daj się zainspirować kolejnymi przykładami mini ogrodów w szkle!
Miłego oglądania!